خانه استراتژی


Most Hit
(زمان خواندن: 6 - 11 دقیقه)
Most Hit

تست شخصیتی پنج عاملی نئو (NEO_PI-R)

 تست شخصیتی پنج عاملی نئو

مدل ۵ عاملی بزرگ BIG 5 که توسط مک کری و کاستا طرح‌شده‌اند، پنج بعد اساسی را برای شخصیت معرفی می‌کند و هر بعد دربرگیرنده‌ی تعدادی از صفات خاصی است که مجموع آن صفات مدل سنج عامل شخصیتی را تشکیل می‌دهند

(زمان خواندن: 2 - 3 دقیقه)
Most Hit

هفت دلیل پنهانی که نمی گذارد فهرست کارهای خود را تکمیل کنید

 موانع تحقق اهداف

این یک مشکل همگانی است که روزهای مان بی برنامه و بی ثمر است اما دلایل آن چیست؟

(زمان خواندن: 5 - 10 دقیقه)
Most Hit

برنامه ریزی پیشرفت فردی  (PDP)

development plan

توسعه دانش و مهارت در زمینه  مورد علاقه و یا زمینه پایه بر اساس نیاز ها یکی از اصلی ترین گام ها برای شروع فرایند کارآفرینی است . در حقیقت بسیاری از فارغ التحصیلان  مقازع مختلف تحصیلی به دلیل نداشتن دانش و مهارت در فعالیتهای مورد نظر توانایی  راه  اندازی کسب و کار و تولید ارزش جدید را ندارند و اغلب در پست های نامرتبط با تحصیلات و یا علایق خود و تنها در راستای کسب درآمد حداقلی فعالیت میکنند .

(زمان خواندن: 3 - 6 دقیقه)
Most Hit

اولویت‌بندی کارها به کمک ماتریس آیزنهاور

ماتریس آیزنهاور

ماتریس آیزنهاور ابزار ساده‌ای برای اولویت‌بندی کارها و مدیریت زمان است. با شناخت ماتریس آیزنهاور می‌آموزیم که چگونه از زمان خود بهترین استفاده را بکنیم.

(زمان خواندن: 4 - 7 دقیقه)
Most Hit

روش برنامه ریزی برای زندگی شخصی

برنامه ریزی برای زندگی شخصی

روش برنامه ریزی برای زندگی شخصی زیاد شنیده ایم که “خواستن توانستن است” اما بهتر است به ضرب المثل دیگری توجه کنیم که می گوید”اگر بخواهیم، راهی پیدا می شود.” به عبارتی بین دانستن و توانستن حلقه های گم شده ای وجود دارد که باید آنها را بشناسیم.

(زمان خواندن: 2 - 4 دقیقه)
Most Hit

هفت عنصر برای برنامه ریزی استراتژیک شخصی

برنامه ریزی استراتژیک شخصی

هرچه هر یک از این هفت حوزه برای شما شفاف تر باشد، تصمیمات بهتری خواهید گرفت و کارتان نیز بسیار ارزشمند تر خواهد شد.

(زمان خواندن: 2 - 4 دقیقه)
Most Hit

استراتژی فردی چیست؟

استراتژی فردی چیست

 

we have developed a comprehensive set of methodologies, tools and applications for personal strategy development and execution, adapted from proven business strategy tools.

Similarly to ensuring business strategy results, personal strategy execution leads to the best results in the individual's life.

(زمان خواندن: 3 - 5 دقیقه)
Most Hit

مهارت برنامه ریزی

مهارت برنامه ریزی

در فهرست مهارتهای کلیدی، در اینجا قصد داریم مهارت Planning یا برنامه ریزی را مورد بحث قرار دهیم.

یکی از ویژگی‌های مهارت برنامه ریزی در مقایسه با سایر مهارتهای کلیدی این است که بسیاری از ما بر این باور هستیم که این مهارت را – حداقل در حد تعریف آن – به خوبی می‌شناسیم.

(زمان خواندن: 4 - 8 دقیقه)
Most Hit

چگونه برنامه ریزی کنیم که آن را دوست داشته باشیم؟

چگونه برنامه ریزی کنیم

برخلاف بسیاری از تبلیغات شعارگونه‌ی معلمان موفقیت، برنامه ریزی به خودی خود نمی‌تواند برای ما موفقیت و نتایج مثبت به همراه داشته باشد.

(زمان خواندن: 6 - 11 دقیقه)
Most Hit

آیا برای زندگی خودتان مدیریت استراتژیک دارید؟

مدیریت استراتژیک شخصی

 

انسان در شروع قرن بیست و یکم در دنیایی قرار گرفته است که کاملاً با دنیای دیروز متفاوت است. دنیایی که گذشته چراغ راه آینده و ثبات نسبی بر رویدادهای محیطی حاکم بود. دنیایی که تغییرات ناآشنا و گسسته، استثنا محسوب می گردید و چالش های محیطی تا حدود زیادی شناخته شده بود؛ اما استمرار آهنگ فزاینده تغییر و تحولات در دهه های اخیر و در حوزه های گوناگون اجتماعی ،سیاسی، تکنولوژی، اقتصادی و... شرایط را به کلی دگرگون نموده، انسان ها را با چالش های نوینی روبه رو ساخته است.

(زمان خواندن: 2 - 4 دقیقه)
Most Hit

مدیریت استراتژيک زندگی شخصی با مدل موعود

مدیریت استراتژيک زندگی شخصی

شاید برای خیلی ها سوال باشد که چگونه زندگی شخصی خود را مدیریت کنند آنهم به شیوه ای خوب. اولین راهکاری که به ذهن می رسد این است که برویم کتاب های مدیریت استراتژيک را بخوانیم و از آموزه های آن برای زندگی شخصی استفاده کنیم. این اشتباه است. چون مفروضات آن کتاب ها مناسب برای زندگی شخصی نیست.

(زمان خواندن: 6 - 11 دقیقه)
Most Hit

طرح‌ ریزی برای یک برنامه‌ روزانه

طرح‌ ریزی برای یک برنامه‌ روزانه

برقراری تعادل میان وظایف و کارهای گوناگون در زندگی‌ آسان نیست. کار، درس، خرده‌کاری‌های هر روزه‌ی زندگی؛ درحالی‌که باید هوای دوستان و خانواده را هم داشته ‌باشید! به همه‌ی اینها زمانی را که نیاز دارید به خودتان برسید هم اضافه کنید.

(زمان خواندن: 3 - 5 دقیقه)
Most Hit

چگونه هدف خود را پیدا کنیم

چگونه هدف خود را پیدا کنیم

شاید برای شما هم پیش آمده باشد که در برهه ای از زندگی تان بی هدف باشید، ندانید کدام کار درست است، دقیقا چه کاری باید انجام دهید و چه هدفی باید انتخاب کنید و در کل اینکه به دنبال پیدا کردن هدفباشید، این طبیعی است و ممکن است برای هر کسی پیش بیاید، به همین خاطر این بار می خواهیم به این بپردازیم که

چگونه هدف خود را پیدا کنیم البته منظورمان هدف های خوب و با ارزش است.

(زمان خواندن: 6 - 11 دقیقه)
Most Hit

ارزیابی تیپ شخصیتی افراد با آزمون DISC

آزمون تیپ شخصیتی دیسک

ارزیابی تیپ شخصیتی با مدل DISC، یکی از قوی ترین ابزارهای سنجش شخصیت است که سالانه بیش از یک میلیون نفر در سطح جهان، از آن بهره می برند. خروجی این تست شخصیتی چهار ویژگی غالب( D,I,S,C) و پانزده تیپ شخصیتی را مشخص کرده و جنبه های مختلف آن را به صورت کامل تشریح میکند.

(زمان خواندن: 3 - 6 دقیقه)
Most Hit

هفت بخش تفکر استراتژیک

تفکر استراتژیک

شما به عنوان رئیس شرکت خدماتی - شخصی خود، مسئول هفت بخش تفکر استراتژیک زندگی شغلی تان هستید. هر چه بهتر بیندیشید، تفکر بهتری داشته باشید و در هریک از این مراحل هفتگانه وارد عمل شوید، ارزش بیشتری پیدا خواهید کرد، به نتایج بهتری دست خواهید یافت و توان کسب در آمدتان نیز بالا تر خواهد رفت.

(زمان خواندن: 3 - 6 دقیقه)
Most Hit

نکاتی در مورد برنامه ریزی

نکاتی در مورد برنامه ریزی شخصی

همیشه ی خدا وقت کم می آید! به کارهایی که دوست دارید انجام بدهید یا باید انجام بدهید نمیرسید! کلافه و عصبی می شوید و از همه بدتر اینکه ناامیدی تمام وجودتان را پر میکند!

(زمان خواندن: 3 - 5 دقیقه)
Most Hit

چگونه هدف تعیین کنیم ؟

چگونه هدف تعیین کنیم

قبل از اینکه به این سوال بپردازیم که چگونه هدف تعیین کنیم بهتر است بدانیم که اهداف می توانند خیلی ساده و ابتدایی و یا خیلی سخت و پیچیده باشند، هرچقدر بتوانیم اهداف را ساده تر کنیم و آن را به بخش های کوچکتر تقسیم کنیم، به همان میزان امکان رسیدن به آن راحت تر خواهد بود.

(زمان خواندن: 4 - 8 دقیقه)
Most Hit

ویژگی های یک هدف خوب – SMART

ویژگی های یک هدف خوب

اگر شما هم هدف گذاری کرده باشید شاید این سوال به ذهن تان رسیده باشد که ویژگی های یک هدف خوب چیست؟

(زمان خواندن: 1 - 2 دقیقه)
Most Hit

تست شخصیت مایرز- بریگز (MBTI)

تست شخصیت MBTI

تست شخصیت مایرز-بریگز (MBTI) از شناخته شده ترین تست های شخصیت شناسی است. با انجام این آزمون شما متوجه می شوید که درون گرا هستید یا برون گرا، در جمع آوری اطلاعات شهودی هستید یا حسی، شخصیتی احساسی دارید یا منطقی و در سبک هدایت با جهان خارج ادراکی برخورد می کنید یا قضاوتی.

(زمان خواندن: 2 - 3 دقیقه)
Most Hit

برنامه توسعه فردی PDP

برنامه توسعه فردی
برنامه توسعه فردی، فرایندی سازمان یافته است که هر فرد طی آن عملکرد خود را ارزیابی می کند و برای اهداف شخصی، تحصیلی و کاری خود هدف گذاری و برنامه ریزی می نماید.

(زمان خواندن: 7 - 13 دقیقه)
Most Hit

تیپ‌‌های شخصیتی شما چیست؟

MBTI چیست؟

MBTI مخفف عبارت Myers-Briggs Type Indicator است و یک مدل شخصیت شناسی است که به شما کمک می‌کند تیپ شخصیتی خود را بشناسید و متناسب با خصوصیات ذاتی خودتان مسیر زندگی‌تان را به سمت موفقیت طراحی کنید. MBTI به افراد کمک می‌کند مسیر شغلی مناسب خود را طراحی کنند، روابط موثر و هدفمندی با دیگران برقرار کنند و اهداف خود را به گونه‌ای شناسایی کنند که متناسب با نیازها و استعدادهای شخصی آنان باشد.

(زمان خواندن: 6 - 12 دقیقه)
Most Hit

تست هوش هیجانی ( EQ ) بار آن

تست هوش هیجانی

 

شما چقدر می توانید احساسات و هیجانات خود و دیگران را در تصمیم گیری هایتان در نظر بگیرید؟

(زمان خواندن: 2 - 4 دقیقه)
Most Hit

ارزیابی عملکرد شخصی

ارزیابی عملکرد شخصی

امروز چقدر مفید بودین؟

هیچوقت عملکرد شخصیتون رو ارزیابی می‌کنین؟

(زمان خواندن: 2 - 3 دقیقه)
Most Hit

رتبه ایران در شاخص سهولت کسب و کار 2018 بانک جهانی

شاخص سهولت کسب و کار

با وجود افزایش امتیاز ایران در گزارش سهولت انجام کسب‌وکار بانک جهانی ولی ایران با 4 رتبه بدتر شدن به در رتبه ۱۲۴ قرار گرفت.

(زمان خواندن: 5 - 10 دقیقه)
Most Hit

مقایسه محیط کسب و کار ایران با جهان

محیط کسب و کار

مقایسه سهولت کسب‌وکار ایران با جهان بر اساس جدیدترین گزارش بانک جهانی، حاکی از این است که به‌رغم بهبود امتیاز کل، رتبه ایران چهار پله سقوط کرده است.

(زمان خواندن: 2 - 3 دقیقه)
Most Hit

چه سنی برای راه اندازی کسب و کار خودتون مناسبه؟

راه اندازی کسب و کار

شاید این سوال خیلی از شما باشه؟ وقتش شده کسب و کار خودتون رو راه بندازید؟ شاید شما که جوون‌تر هستید فکر می‌کنید هنوز خیلی زوده و بعضی هم گمان می‌کنید از شما گذشته و دیر شده!این سوال رو میشه اینطور هم پرسید؟چه سنی دیره برای شروع یک کسب و کار؟

(زمان خواندن: 3 - 5 دقیقه)
Most Hit

چطور عملکرد سال گذشته را ارزیابی کنیم؟

ارزیابی عملکرد سازمان

در سال 1905، یک فیلسوف اسپانیایی در یکی از کتاب‌های‌اش نوشت «کسانی که نتوانند گذشته را به یاد آورند، محکوم به تکرار آن هستند». در واقع، این جمله ما را به درس گرفتن از گذشته و تاریخ فرا می‌خواند تا اشتباهات قبلی را دوباره مرتکب نشویم.

(زمان خواندن: 3 - 6 دقیقه)
Most Hit

درسال جدید برای خود برنامه استراتژیک شخصی بنویسید. 

برنامه استراتژیک شخصی در سال جدید

آیا برای سال جدید برنامه ای دارید؟ساده تر بپرسم، آیا شما از آن دسته از آدمها هستید که برای لحظه به لحظه زندگی خود برنامه ریزی می کنید یا اینکه هر چه پیش آید خوش آید!؟

(زمان خواندن: 4 - 7 دقیقه)
Most Hit

استراتژی موفقیت در کار و زندگی

 استراتژی موفقیت

اگر مردم بفهمند شما میخواهید موفق شوید احتمالا شما را به رگبار نصیحت خواهند بست.

(زمان خواندن: 6 - 11 دقیقه)
Most Hit

انسانهای موفق روزانه چکار می کنند؟

 انسانهای موفق

مسیر پرزحمت موفقیت اگر با درس گرفتن از تجربیات و به کار بستن عادات مفید افرادی که موفقیت‌شان در جهان شهره است همراه باشد، بدون شک هموارتر می‌شود و سریع‌تر به نتیجه خواهد رسید.

(زمان خواندن: 3 - 6 دقیقه)
Most Hit

چند برنامه اندرویدی برای برنامه‌ ریزی روزانه

 برنامه‌ریزی روزانه

آیا شما هم از آن دسته افرادی هستید که مشغله‌ی کاری خیلی زیادی دارید؟ برآمدن از پس ده‌ها وظیفه‌ی روزمره کار ساده‌ای نیست.

(زمان خواندن: 5 - 10 دقیقه)
Most Hit

گام‌های عملیاتی به سوی توسعه فردی

personal development

در مسیر توسعهٔ فردی مواردی هستند که اهمیت زیادی دارند و باید به طور کامل و با هوش و حواس جمع به آن‌ها توجه داشته باشید. از جمله اینکه پنداره و تصویر ذهنی مشخصی از اینکه می‌خواهید دقیقاً در چه جایگاهی قرار بگیرید داشته باشید و همینطور بدانید برای رسیدن به آن جایگاه چه برنامه‌ای دارید و از چه مسیری می‌خواهید به سمت آن جایگاه پیشروی کنید.

(زمان خواندن: 6 - 11 دقیقه)
Most Hit

پنج صفت اصلی شخصیت (NEO-PI)

صفت اصلی شخصیت

تعداد زیادی از متخصصان و کارشناسان روانشناسی شخصیت در عصر حاضر اعتقاد دارند که شخصیت انسان از پنج صفت عمده تشکیل شده است.

(زمان خواندن: 5 - 10 دقیقه)
Most Hit

تدوین استراتژی شخصی

تدوین استراتژی شخصی

برای پیروزی و به‌دست آوردن هرچیز ارزشمندی باید برنامه داشته باشید. تیم‌های ورزشی حرفه‌ای از این موضوع کاملا آگاهی دارند و این ایده در سازمان، بخش و تیم شما و حتی برای اشخاص به کار گرفته می‌شود.

(زمان خواندن: 6 - 12 دقیقه)
Most Hit

چگونه برنامه‌ ریزی کنیم؟

چگونه برنامه‌ ریزی

بدون شک، برنامه ریزی در زندگی موجب می‌شود تا فرد موفق‌تری باشیم و بهتر بتوانیم از زمان خود استفاده کنیم. ولی یادگیریِ نحوه‌ی برقراریِ تعادل، میان وظایف گوناگون در زندگی، کاری چالش‌برانگیز است.

(زمان خواندن: 7 - 14 دقیقه)
Most Hit

جرات‌مندی در اجرای برنامه ها

dare of program

جرات‌مندی یا قاطعیت یکی از مهارت‌های مهم ارتباطی و اجتماعی است که قبلا در شناخت تیپ های شخصیتی به آن پرداخته بودیم

(زمان خواندن: 5 - 9 دقیقه)
Most Hit

10 tips for making self-evaluations meaningful

evaluation thinkstock 100539977

Whether you think your company uses the information or not, self-evaluations are a necessary device for professional development. Here’s how to make the most of the dreaded self-evaluation process.

(زمان خواندن: 4 - 7 دقیقه)
Most Hit

Self-Assessment: 5 Tips for Writing Your Performance Evaluation

self assessment

Workplace evaluations are essential in any workplace to keep managers and employees apprised of how their performance stacks up in any position. A common part of the performance review process are self-assessments, where employees are asked to offer their own perspective on their job performance.

Back to top