خانه استراتژیپرسش های متداول شما از آکادمی استراتژی ایران

 پرسش های متداول

اگر شما نتوانستید پاسخ سوالات خود را در موارد زیر پیدا کنید ، لطفا با بخش پشتیبانی تماس بگیرید.آنها از کمک به شما خوشحال خواهند شد

سوالات مربوط به حق عضویت

1- چطور میتوانم عضویت رایگان داشته باشم؟"

شما از طریق مراجعه به بخش خرید حق اشتراک و انتخاب پلن عضویت رایگان میتوانید به بخش هایی از محتواها و مطالب سایت دسترسی داشته باشید. 

 

2- چگونه میتوانم خدمات و محصولات شما را خریداری کنم؟

دوستان گرامی محصولات و خدمات آکادمی استراتژی به طرق زیر قابل استفاده میباشد  :

1- محتواهای آموزشی رایگان که بدون عضویت در سایت قابل مشاهده هستند

2- محتواهای آموزشی رایگان که فقط با عضویت در سایت قابل مشاهده هستند و به مرور زمان محتواهای بیشتری نیز به آن اضافه خواهد شد.

3- برگزاری دوره های آموزشی عمومی حضوری و مجازی (که زمانبندی آن اعلام خواهد شد)

4- برگزاری دوره های آموزشی خاص شرکت ها (بصورت حضوری و یا مجازی) 

5- ارائه خدمات مشاوره حضوری و غیر حضوری (به صورت ساعتی)

6- اجرای پروژه های برنامه ریزی استراتژیک سازمانی (با دریافت RFP از شرکت یا سازمان متقاضی)

 برای اطلاع از قیمت های خدمات مورد نیازخود میتوانید با شماره های مرکز آکادمی استراتژی ایران تماس حاصل فرمایید.

3- چرا باید حق اشتراک خریداری کنم و عضو این سایت بشوم "

امروزه شما نیاز دارید برای توسعه شغلی خود و دستیابی به سطوح بالاتر سازمانی دانش خود را بروز نگهدارید . این عمل برای هر شخصی به تنهایی زمان زیادی را خواهد گرفت و ضمنا تشخیص محتوای با کیفیت از محتوای کم کیفیت کار آسانی نیست. ما این کار را برای شما انجام داده ایم و زمان صرف شده برای جستجو را میتوانید به کارهای با بازده بیشتر مشغول باشید، ضمن اینکه برای آشنایی کلی علاقمندان بسیاری از مطالب سایت رایگان بوده و صرفا با ثبت نام داخل سایت ، قابل روئیت میباشد.

 

4- چرا علی الرغم پرداخت حق عضویت باید برای شرکت در دوره های آموزشی هزینه بپردازم؟

فرایند تولید و انتشار محتوا دارای تیمی متفاوت بوده و برگزاری دوره آموزشی نیز، نیازمند زیرساخت ها خاص خود میباشد و از طرفی برگزاری چنین دوره هایی مستلزم جذب اساتید با تجربه میباشد که باعث میشود هر کدام از این خدمات دارای هزینه متفاوتی باشد.

 

5- توجیه هزینه حق اشتراک چگونه است؟

ببینید شما اگر بخواهید روزانه مطالعه داشته باشید باید هر روز کتاب ، یا مجله خریداری کنید و مطالعه نمایید این عمل چندین هزینه برای شما ایجاد میکند اول از همه اینکه باید زمانی را بگذارید تا کتاب یا مجله مورد نظرتان را که خوب هم ترجمه شده باشد پیدا کنید دوما باید هزینه انرا بپردازید که با توجه به هزینه های بالای چاپ کتب و نشریات بسیار قابل توجه خواهد بود سوما اینکه همه جا نمیتوانید انرا با خود حمل کنید و بعبارتی دسترسی شده به محتوای خریداری شده در همه جا امکان پذیر نیست لذا ما با دریافت این حق عضویت که شاید هزینه خرید یک جلد کتاب باشد به میزان قابل توجهی در زمان و هزینه شما صرفه جویی ایجاد می کنیم 

 

6- آیا تخفیفات برای سازمان هایی که در چند گروه ثبت نام می کنند وجود دارد؟

با عقد قرارداد اینکار برای سازمان ها امکان پذیر است

 

سوالات مربوط به مدل آموزش و یادگیری

1- چطور یادگیری می‌تواند لذت بخش باشد؟

اولین مورد در لذت‌بخش بودن یادگیری، محتوای آموزشی با کیفیت است. بدون داشتن محتوای اموزشی که با توجه زیاد به جزییات و با دقت تولید شده است نمی‌توان از مطالعه آن لذت برد. مورد بعدی خلاصه شدن و مفید بودن حجم دروس و مطالب آموزشی است که با دقت تمام در آکادمی استراتژی ایران انجام شده است و شما می‌توانید مطمئن باشید که به ازای هر دقیقه مطالعه ارزش بیشتری نسبت به دروس معمولی دریافت خواهید کرد. مورد دیگر امکان اضافه کردن دروس و دوره‌های اموزشی به برنامه یادگیری است. اینگونه است که شما بدون اینکه نگران برنامه ریزی و مطالعه مستمر باشید، تنها با مراجعه به برنامه خود می‌دانید که هر روز چه مطالبی را باید مطالعه کنید

2- تفاوت آکادمی استراتژی ایران با سایر سایت های آموزشی در چیست؟

آکادمی استراتژی ایران مجموعه‌ای از مقالات و مطالب آموزشی در زمینه‌های مختلف حوزه دانشی مدیریت استراتژیک و آینده پژوهی است اما سایر سایت های آموزشی صرفا به فروش فایل های آموزشی کمتر تخصصی و بیشتر عمومی مشغول هستند . همچنین در این سایت ما همواره سعی داریم تا آخرین مطالب و محتوای علمی را در اختیار اعضا قرار دهیم تا اعضای سایت وقت زیادی جهت دسترسی به منابع با کیفیت و جستجوی طولاتی مدت در اینترنت صرف ننمایند.

3- هدف آکادمی استراتژی ایران چیست؟

هدف آکادمی استراتژی ایران ارایه کردن مجموعه‌های آموزشی به روشی نوین به کاربران است. اینکه کاربران بتوانند محتوای آموزشی با کیفیت را به بهترین شکل استفاده کنند، میزان پیشرفت خود را مشاهده کنند، به صورت برنامه‌ریزی شده پیش بروند و از این آموزش لذت ببرند. آکادمی استراتژی ایران به جز این اهداف هدف مهم دیگری هم دارد و آن بهبود مداوم و افزایش امکانات در تمام ابعاد خود است.

4- برنامه ای برای جذب دانشپذیر  MBA و DBA استراتژی دارید؟

در حال حاضر رویکرد مجموعه ما اشتراک گذاری دانش استراتژی و تربیت  متخصصین و مربیان استراتژی است و در آینده نزدیک نیز کارگاه های های آموزشی حضوری و کاربردی نیز برگذار خواهد شد اما فعلا برنامه ای برای برگزاری دوره های بلند مدت MBA و DBA نداریم.

به هر صورت اعضا هیئت مدیره ، مدیران عامل ، کارآفرینان ، متخصصین حوزه برنامه ریزی و.... که با مباحث سیاست گذاری ، برنامه ریزی و تدوین استراتژی در سازمان خود درگیر هستند می توانند از مطالبی که منتشر می شود بهره مند شده و دانش خود را آپدیت نمایند . البته در موارد که نیاز به پیاده سازی استراتژی ها داشته باشند مجموعه آکادمی مدیریت استراتژیک ایران میتواند در حد توان خود کمک های مشاوره ای ، نظارتی ، مربی گری را به آنها ارائه نماید.

5- بعد از خرید حق اشتراک یک دوره آموزشی تخصص مدیریت یا یک مهارت چه اتفاقی می افتد؟

زمانی که شما حق اشتراک خریداری می کنید ، دسترسی شما برای مطالعه روزانه محتواهای تهیه شده ایجاد شده و همچنین هر هفته اخرین تغییر و تحولات در محتواهای جدید برای شما ایمیل می گردد تا همواره از پیشرفت دانش روز بهرمند گردید.

 

6- آیا در صورت برگزاری دوره آموزشی و اتمام دوره‌ مدرکی دال بر گذراندن آن دوره ارائه خواهد شد؟"

بله. اما از آنجایی که ما به شدت با مقوله مدرک فروشی مخالف هستیم پس از اتمام دوره آموزشی ، آزمون از شما گرفته خواهد شد و در کنار فعالیتهایی در آکادمی استراتژی ایران انجام می‌دهید ، امتیاز شما محاسبه و کارنامه با مهر و امضای رسمی برای شما صادر خواهد شد

 

7- در چه دستگاه‌هایی  محتوای آموزشی آکادمی استراتژی ایران قابل استفاده است؟

از آنجایی که این سیستم بر پایه تکنولوژی وب ساخته شده است لذا شما می‌توانید از هر دستگاهی که می‌تواند به وب متصل شود از تلویزیون هوشمند گرفته تا کامپیوتر ، تبلت و موبایل از این سیستم استفاده نمایید.

 

8-  چطور از مطالبی که در آکادمی استراتژی ایران منتشر میشود بیشترین یادگیری را داشته باشم؟"

همه با این جمله آفت دانش ، فراموشی است آشنا هستید نتایج تحقیقات نشان می دهد که بطور تقریبی 72 ساعت پس از آموزش تقریبا 50% از مطالب آموخته شده از یاد می رود و حدودا پس از یک ماه از آموزش گذرانده شده ، تقریبا 90% از مطالب فراموش میشود لذا اگر میخواهید یادگیری عمیقی داشته باشید و مطالب همواره یادتان باشد حتما موارد زیر را طی هر هفته و هر ماه تکرار کنید.

 1-حتما مطلب منتشر شده را در هر زمان که وقت دارید مرور کنید و صرفا با یکبار خواندن آن اکتفا نکنید، حد اقل هفته ای 3 مرتبه با فاصله زمانی 2 روزه.

2-حتما در نظر دهی و مباحث مرتبط با هر مطلب منتشر شده مشارکت داشته باشید.

3-حتما توضیحات و مباحث تخصصی رد و بدل شده در تالار گفتگو را با دقت مطالعه کنید و به نحوی خود را درگیر آن بکنید.

4-تا میتوانید در اطراف خود بدنبال موارد متشابه و اجرا شده یا نشده از مطلب منتشر شده را بیابید و در صورت امکان و مطرح نکردن نام شرکت ..... میتوانید مثالهای مربوطه را در تالار گفتگو و یا کامنت ها مطرح کنید.

5-سعی کنید در جلسات کاری اگر دسترسی به موبایل یا تبلت دارید از محتواهای سایت بعنوان مرجع  استفاده کنید.

6-قبل از شرکت در جلسات کاری یک مرور بر دروس خود داشته باشید و سعی کنید از ادبیات فنی مدیریتی یاد گرفته شده بیشتر استفاده کنید.

7-در نقل قول ها و مثال های خود از محتواهای مطالعه شده در سایت استفاده کنید که خوب مطالب در ذهن شما جای بگیرد.

8-با همکاران خود بر روی موضوعات مطرح شده و یاد گرفته شده در سایت مباحثه کنید.

9-در صورت داشتن سوالات تخصصی تر شما میتوانید از طریق مرکز مشاوره الکترونیکی سوالات خود را طرح کنید.

10-سایر حواس های خود را درگیر یادگیری کنید و با توجه به هرم یادگیری ادگار دیل ببینید که در کدام از روش های یادگیری کمتر فعال هستید و انرا تقویت کنید

مدل یادگیری ادگار دیل آکادمی لرن اور

 

 

9- محتوای تخصصی آکادمی استراتژی ایران برای چه کسانی مناسب است؟

این سایت در اصل یک پایگاه دانشی و آموزشی است که برای هر شخصی که  از نظر جایگاه مدیریتی ، موقعیت شغلی ، تحصیلی یا موفقیت در زندگی شخصی نیازمند فراگیری دانش مدیریت استراتژیک میباشد ، می‌تواند از محتواها و برنامه های آموزشی آکادمی استفاده نمایند. لذا هیچ محدودیت سنی یا جنسیتی ، رشته تحصیلی نامرتبط و........وجود ندارد . از انجایی که نمیتوان سطح علمی اعضا سایت را ارزیابی کرد لذا موظف هستیم تا محتواها و مطالب علمی را از پایه ای ترین حالت تا پیشرفته ترین حالت آن منتشر می کنیم تا علاقمندان بتوانند با توجه به سطح نیاز خود هر قسمتی را که تمایل دارند انتخاب و مطالعه نمایند.

 

10- آیا می‌توان در تولید محتوای آموزشی و برگزاری دوره ها با آکادمی استراتژی ایران همکاری کرد؟"

بله (چرا که نه!). طرح دوره و محتواهای آموزشی شما پس از بررسی و تایید سطح کیفی توسط هیئت علمی ، قابل انتشار در سایت خواهد بود ، آکادمی استراتژی ایران آمادگی اجرای مدلهای همکاری متعدد برای توسعه فرهنگ انتشار دانش استراتژی را دارد . لطفا در این خصوص به بخش دعوت به همکاری مرجعه نمایید و یا در صورت لزوم میتوایند با بخش پشتیبانی تماس حاصل فرمایید.

Back to top