خانه استراتژی


Most Hit
(زمان خواندن: 4 - 7 دقیقه)
Most Hit

اینترنت ماهواره ‌ای تا چند ماه دیگر به ایران می‌رسد

اینترنت ماهواره‌ای
اینترنت ماهواره ‌ای تا چند ماه دیگر به ایران می‌رسدیک کارشناس حوزه فناوری با اشاره به اینکه ایجاد محدودیت در اینترنت ماهواره ‌ای شرکت اسپیس‌ایکس امکان‌پذیر نیست، گفت: اینترنت استارلینک یا اینترنت ماهواره ‌ای خیلی سریعتر از آنچه فکر می‌کنیم در ایران در دسترس خواهد بود و تا چند ماه آینده در آسمان ایران ظاهر می‌شود.

(زمان خواندن: 4 - 7 دقیقه)
Most Hit

«اندونزی» و «ویتنام»؛ کشورهای پیشرو در حوزه اقتصاد دیجیتال

اقتصاد دیجیتال

گوگل در تازه‌ترین گزارش خود به وضعیت اقتصاد دیجیتال آسیای جنوب شرقی پرداخته و با اشاره به اندونزی و ویتنام به عنوان دو کشوری که بالاترین رشد را در منطقه در زمینه جذب کاربر اینترنت، تلفن همراه و... داشته‌اند،

(زمان خواندن: 4 - 7 دقیقه)
Most Hit

استارتاپ‌ها ستاره‌های جیتکس ۲۰۱۹

استارتاپ‌

امارات متحده عربی از ۱۴ تا۱۷ مهرماه میزبان نمایشگاه جیتکس ۲۰۱۹ بود و طی آن بزرگان عرصه فناوری از ۱۴۰کشور جهان گردهم جمع شدند تا علاوه بر نمایش آخرین دستاوردهای خود در حوزه‌های مختلف تکنولوژی، بازارهای جدید پیدا کنند.

(زمان خواندن: 3 - 6 دقیقه)
Most Hit

ترانوس، استارتاپ ۹ میلیارد دلاری و بزرگ‌ترین کلاهبردار سیلیکون ولی

ترانوس استارتاپی ۹ میلیارد دلاری بود که توسط یک دانشجوی اخراجی ۱۹ ساله استنفورد تاسیس شد. این استارتاپ در سال ۲۰۰۳ وعده دستگاهی کوچک برای آنالیز خون را داده بود که ماجراهایی جنجالی به پا کرد و سال گذشته منحل شد. اما این اتفاق چگونه رخ داد؟

 ترانوس، استارتاپ ۹ میلیارد دلاری

داستان موفقیت و شکست استارتاپ‌ها همواره برای خوانندگان جذاب بوده، مسیری که یک استارتاپ طی می‌کند تا به موفقیت برسد و یا با شکست رو‌به‌رو شود. تلاش‌هایی که در این مسیر می‌شود همواره الهام بخش کارآفرینان و بنیانگذاران استارتاپ‌ها بوده است.

(زمان خواندن: 4 - 7 دقیقه)
Most Hit

رزیابی نوبت پنجم خدمات الکترونیکی: کدام دستگاه‌ها همکاری نکردند؟

 دولت الکترونیک

ارزیابی نوبت پنجم خدمات الکترونیکی در حالی انجام شد که برخی از دستگاه‌ها از همکاری در این ارزیابی خودداری کردند.

(زمان خواندن: 3 - 5 دقیقه)
Most Hit

آنچه مدیران باید در مورد هوش مصنوعی بدانند

آنچه مدیران باید در مورد هوش مصنوعی بدانند

هوش مصنوعی در حال ایجاد دستگاه‌های هوشمند و اپلیکیشن‌هایی است که کاری بیش از برنده شدن یک بازی در مقابل قهرمان‌های انسانی انجام ‌دهند. بر اساس گزارشی از مرکز آینده پژوهی بین‌المللی فردریک پاردی در دانشگاه دنور، محصولات هوش مصنوعی در حال تغییر چشم‌انداز رقابتی در چند بخش صنعتی بوده و آمادگی برهم زدن عملیات در تعداد زیادی از جوانب کسب‌وکار را دارند. بنابراین مدیران باید در مورد هوش مصنوعی موارد زیر را بدانند:

(زمان خواندن: 1 دقیقه)
Most Hit

تاثیر 16 فناوری استراتژیک بر کسب و کار

تاثیر 16 فناوری استراتژیک بر کسب و کار

گارتنر، یکی از موسسه های پژوهشی و مشاوره است که در زمینه ارایه خدمات، تحقیق، پژوهش و مشاوره فناوری اطلاعات فعالیت می کند. این موسسه همانند سالهای گذشته، به مهمترین و برجسته ترین فناوری و تکنولوژی های سال پرداخته است. در این گزارش، روند استراتژیک و تحولات تکنولوژی و فناوری اطلاعات و تاثیرگذاری آنها بر فضای کسب و کار و نیز حوزه فناوری اطلاعات بررسی شده که بسیار قابل توجه است.

(زمان خواندن: 2 - 4 دقیقه)
Most Hit

هوش مصنوعی در سال ۲۰۱۹ چه خواهد کرد؟

هوش مصنوعی در سال ۲۰۱۹ چه خواهد کرد

طی سال‌های اخیر”هوش مصنوعی” (AI) موضوع داغ رسانه‌ها بوده و همچنان هم با قابلیت‌های روز افزون خود جذاب‌ترین موضوع رسانه‌ها محسوب می‌شود و غول‌های فناوری جهان مانند آمازون، فیسبوک، مایکروسافت و گوگل نیز سرمایه گذاری‌های عظیمی در این زمینه می‌کنند.

Back to top