خانه استراتژی


Most Hit
(زمان خواندن: 4 - 7 دقیقه)
Most Hit

ریسک عمده اقتصاد جهان در سال۲۰۲۲

ریسک عمده اقتصاد جهان

با نزدیک شدن به شروع سال ۲۰۲۲ بلومبرگ در گزارشی ۱۰ ریسک عمده اقتصاد جهان در سال میلادی پیش رو را بررسی و به تبعات هر یک از آنها اشاره کرده است. ظهور سویه‌های جدید ویروس کرونا، بازگشت تورم پس از چهار دهه به اقتصاد جهان، افزایش نرخ بهره فدرال‌رزرو و تقویت دلار، رکود اقتصادهای نوظهور، کاهش رشد چین، آشفتگی سیاسی اروپا، پایان سیاست‌های مالی حمایتی، افزایش قیمت مواد غذایی در خاورمیانه و تحولات سیاسی و ژئوپلیتیک مهم‌ترین ریسک‌های بالقوه در سال ۲۰۲۲ خواهند بود.

(زمان خواندن: 8 - 15 دقیقه)
Most Hit

ریسک هایی که کارآفرینان با آن مواجه هستند؟

 ریسک های کارآفرینان

زندگی امروز در حالی ادامه می یابد که سایه افکنی شرایط عدم اطمینان بر کلیه ی امور به علل مختلف فرآیند تصمیم گیری را به کلی متحول ساخته است. تغییرات قیمت کالاهای اساسی، تغییر نرخ سود و همچنین تغییر قیمت سهام مواردی هستند که سازمان های امروزی دائما با آن دست به گریبانند.

(زمان خواندن: 4 - 8 دقیقه)
Most Hit

انواع ریسک و تقسیم بندی ریسک ها

 انواع ریسک

بی خبری انسان از اتفاقاتی که در آینده محقق خواهد شد، نتیجه بخش بودن انواع طرح‌ها را با خطری پنهان روبه‌رو می‌سازد، از همین رو، ریسک را شاید بتوان احتمال بروز رویدادهای نامطلوب برای طرح‌های در دست اجرا دانست.

(زمان خواندن: 4 - 8 دقیقه)
Most Hit

 مدیریت ریسک سازمانی

مديريت ریسک سازمانی

مدیریت ریسک سازمانی ( ERM ) یک استراتژی کسب‌ و کار مبتنی بر برنامه است که با هدف شناسایی،ارزیابی و آماده‌سازی برای هر خطرات، خطرات و پتانسیل‌های دیگر برای فجایع - هم فیزیکی و هم مجازی – که ممکن است با عملیات و اهداف organization's تداخل داشته باشد.

(زمان خواندن: 5 - 9 دقیقه)
Most Hit

فرایند مديريت ريسك در 7 مرحله

فرایند مديريت ريسك

از میان تعاریف و مفاهیم کلی، یکی از تعریف های به خوبی شناخته شده مدیریت ریسک، عبارتست از: روشی کارآمد برای تعیین زمان مطلوب اقدام در شرایط مبهم و عدم اطمینان، توسط شناسایی، شناخت، ارزیابی، توجه و تفکر، اقدام کردن و گفتگو درباره نگرانی های مربوط به ریسک.

(زمان خواندن: 4 - 8 دقیقه)
Most Hit

مديريت ريسك چیست؟

مديريت ريسك چیست

مدیریت ریسک به فرایند شناسایی، تحلیل و پاسخ به عوامل خطرساز گفته می‌شود که در طول عمر یک پروژه ممکن است رخ بدهند. اگر مدیریت ریسک به‌درستی انجام شود می‌تواند با کنترل وقایع آینده، از خطرات احتمالی پیش‌گیری کند.مديريت ريسك كاربرد سيستماتيك سياست‌هاي مديريتي، رويه‌ها و فرايندهاي مربوط به فعاليت‌هاي تحليل، ارزيابي و كنترل ريسك مي‌باشد. 

Back to top