خانه استراتژی


Most Hit
(زمان خواندن: 1 - 2 دقیقه)
Most Hit

عراق واردات 17 قلم محصول کشاورزی از ایران را ممنوع کرد.(موانع صادرات به عراق)

صادرات

به گزارش فارس، مدیر کل دفتر توسعه صادرات وزارت جهاد کشاورزی در نامه ای به عباس کشاورز، سرپرست وزارت جهاد کشاورزی، معاون توسعه بازرگانی و صنایع کشاورزی و معاون امور باغبانی وزارت جهاد کشاورزی اعلام کرد ‌

(زمان خواندن: 4 - 7 دقیقه)
Most Hit

جنگ جهانی سوم می‌تواند از این 5 مکان شروع شود

 جنگ جهانی سوم

درگیری در منطقه خاورمیانه هر لحظه می‌تواند جدی شود. آشفتگی سیاسی در ایران یعنی هدفی که برخی به دنبال آن هستند، می‌تواند منطقه را بی ثبات‌تر از آنچه هست، بکند.

(زمان خواندن: 3 - 6 دقیقه)
Most Hit

همکاری اقتصادی میان ایران و اتحادیه اوراسیا: از پنجم آبان 1398 تعرفه‌ صادراتی 500 کالا صفر می‌شود

موافقت‌نامه همکاری اقتصادی میان ایران و اتحادیه اوراسیا

وزیر نیرو با بیان اینکه موافقت‌نامه همکاری اقتصادی میان ایران و اتحادیه اوراسیا از پنجم آبان ماه عملیاتی می‌شود، گفت: ایران براساس این موافقت‌نامه می‌تواند بیش از ۵۰۰ کالا را با تعرفه‌های مخفف یا صفر صادر کند.

(زمان خواندن: 1 - 2 دقیقه)
Most Hit

چشم‌انداز استرالیا-ملبورن ۲۰۳۰: از بهترين، جذاب‌ترين و آبادترين مناطق جهان

چشم‌انداز استرالیا

ملبورن، مركز ايالت ويكتوريا در كشور استراليا است؛ شهري با شهرت جهاني كه به يك چشم‌انداز سي‌ساله تجهيز شده است. مديران ارشد ملبورن در اين سند از نياز شهرشان به يك “راهبرد پابرجا” سخن مي‌گويند كه برپايه‌ي هفت اصل اساسي (هفت ارزش بنيادينِ) زير استوار شده است:

(زمان خواندن: 3 - 5 دقیقه)
Most Hit

سونامی بیکاری در جهان تا دو سال آینده

 سونامی بیکاری در جهان تا دو سال آینده

سازمان بین المللی کار (ILO) در تازه ترین گزارش خود با عنوان «بیکاری و چشم انداز اجتماعی آن در ۲۰۱۶» با اشاره به رکود قدرت های اقتصادی نوظهور اعلام کرده که بیکاری جهانی در سال ۲۰۱۵ افزایش یافت و پیش بینی می شود که شرایط ظرف دو سال آینده وخیم تر نیز شود.

(زمان خواندن: 10 - 20 دقیقه)
Most Hit

نقش انرژی در رقابت ژئوپلیتیکی چین و آمریکا

نقش انرژی در رقابت ژئوپلیتیکی چین و آمریکا

دو سؤال اساسی در مورد آینده انرژی وجود دارد: آیا چین همچنان نظم جهانی را در بیشتر ابعاد می‌پذیرد یا به‌طور فعال‌تری تلاش خواهد کرد آن را مطابق با منافعی که برای خود شناسایی کرده تغییر دهد؟ نقش ایران و روسیه در رقابت بلندمدت و ژئوپلیتیک چین و آمریکا چیست؟

Back to top